Akceptovanie pravdy v IKT - 1. časť. Rozbor komentárov laickej verejnosti

Autor: Marek Bujko | 11.3.2016 o 18:39 | Karma článku: 1,02 | Prečítané:  287x

V dnešnej informačnej dobe sa stretávame s mnohými druhmi informácií. Niektoré sú pravdivé a niektoré zas nie. Niektoré sú plné nenávisti a niektoré poukazujú priamo na fakty. Často sa však objavujú aj informácie tzv. polopravdy.

Tieto polopravdy sú akceptované ako pravdy, pokiaľ máte na výber iba medzi klamstvom a pravdou. Ako je to možné, že je človek ochotný polopravdu uznať ako pravdu? Pravda bolí, keď musíte priznať, že ste sa mýlili a musíte ísť proti svojmu egu. Dokonca má na tom aj zodpovednosť bulvár, ale to je už o inom.

Rozbor komentárov laickej verejnosti

Prečo by mal byť prvou témou rozbor komentárov laickej verejnosti? Práve tam to všetko začína. Tam začína presadzovanie vlastných názorov, ktoré sú buď pravdou, polopravdou alebo klamstvom. Tam sa deje ten boj o lajky a víťazstvo vlastných názorov a dokázateľných faktov. Vopred upozorňujem, že toto nie je inzercia a jedná sa o nové komentáre pod článkom, ktorý som náhodne vybral.

K prvému príspevku sa nevyjadrujem, keďže odpovede budú zhrnuté v ďalších komentároch.

PRAVDA:

a) Android Marshmallow je oproti Android LolliPop tiež viac menej len o vylepšeniach pre pohladenie oka. Akurát Doze má možno nejaký význam, hoci reálne to bude dotiahnuté až v N. Pevne verím, že ten aktuálny umiernený vývoj je predzvesťou zásadnejsích zmien na tejto platforme, medzi ktoré patrí aj zmena v aktualizáciách systému pre OEM výrobcov.

(60 % ľudí dalo za pravdu)

POLOPRAVDA:

a) iPhone 6s a 15 dňová výdrž batérie, som sa zasmial :) 

(71,43 % ľudí dalo za pravdu)

Odpoveď: iPhone 6s je v pohotovostnom režime schopný prekročiť a dosiahnuť tak aj viac ako 10 dní na jedno nabitie. Pri iPhone 6s Plus je možné prekročiť až 16 dní.

b) Vravel som ti Telepun nekupuj to v záložni, ale si nedal povedať.:D Teraz tu hádžeš štatistiky od konkurencie asi "Android 6.0 využíva 2,8% zariadení" ,akú má výdrž to je oficiálny test alebo blaboly a Samsung dokonca Galaxy S7 aj Apple rovnakú garanciu reklamácií 3-7 dní. :D.... Galaxy S7 a S7 edge vyjde dneska. Bude mať prémiový servis - zavoláš do zákazníckeho centra Samsungu a sa s tebou dohodnú, že vyzdvihne servisný technik telefón miesto aj čas a po oprave sa dohodne kam ti ho má doniesť. Unikátne je ,že ti požičajú za ten čas náhradný telefón. Samsung Galaxy S7 aj edge VYCHÁDZA DNES.

(66,67 % ľudí dalo za pravdu)


Odpoveď: Android 6.0 využíva 2.3% zariadení (http://www.droid-life.com/2016/03/08/android-distribution-update-march/), ale to je iba detail. Toto nie je štatistika nejakej konkurencie Alphabet/Google resp. Androidu.
Apple produkty aj Samsung Galaxy S7 majú takmer totožnú garanciu reklamácií. Apple produkty je možné reklamovať po celom svete v prvom roku po aktivácií zariadenia. V Apple Store je reklamácia okamžitou výmenou zariadenia, ktoré nejaví známky hrubého mechanického poškodenia. V Apple Premium Reseller strediskách je čas trocha dlhší, keďže je potrebná aj preprava z jednej strany republiky na druhú, kde kuriéra platí Apple Premium Reseller. Max. 5-7 dní.

Pri Samsung Galaxy S7 sa o to stará zákaznícke centrum Samsung ako spomína v komentári (http://androidportal.zoznam.sk/2016/03/pokazi-s7-s7-edge-samsung-expresne-opravi-zaruci-nahradny-kus/). Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge sa začína predávať dnes na Slovensku ako hore spomenul a to je pravda.

 

KLAMSTVO:

a) Čo má servis HW (zariadenia) spoločné s operačným systémom? Chlapče, ty si fakt Ficovolič.....
(88.89 % ľudí dalo za pravdu)

Odpoveď: Servis HW s certifikáciou Apple Premium Reseller poskytuje pre zariadenia iOS a OS X iný čas reklamácie. iPhone/iPod/iPad vám vymenia za pár dní (ak sa jedná o reklamáciu cez kuriéra), pri OS X zariadeniach to môže byť aj dve týždne aj keď sa jedná o HW. Taktiež sa kontroluje integrita operačného systému s novými komponentami.

 

Čo k tomu viac dodať? Ľudia by si mali najprv viac preveriť fakty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?